Günlük İşler

Ayak Mankenliği İçin İdeal Ayak Yapısı

Ayak mankenliğinin tarifini diğer yazılarımızda bir çok defa yapmıştık ama yinelemek gerekirse, part modelliğin bir parçası olduğunu söyleyebiliriz. Diğer part modelliği gibi (yüz modelliği, dudak modelliği, kulak modelliği, bacak modelliği, göz modelliği, el modelliği) ayak modelliği de oldukça revaçtadır ve farklı projeler için ayak mankenleri aranmaktadır. Her fotomodel ya da manken ayak modeli olamaz. Genellikle uzun boylu modellerin ayak yapılarının bozuk olduğu bilinmektedir. Tabii ki istisnalar da vardır.

Ayak Mankenliği İçin İdeal Ayak Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Burada genelleme yaparak geniş bir cevap vermek durumundayım, çünkü çok farklı ayak yapıları vardır ve “ideal” kavramı değerlendirme yapana göre değişiklik gösterebilir.

 

1. Yüksek kavis
Ayağı güzel gösteren en önemli öğelerden birisi yüksek kavistir.

 

2. Düzgün ve biçimli ayak parmakları

Ayak parmaklarının sıralı ve biçimli olması gerekmektedir.

Ayak Modelliği Başvuru

3. Sağlıklı ve bakımlı ayak tabanları

Ayak tabanlarının sağlıklı ve güzel görünmesi gereklidir. Taban renginin turuncu – kırmızı arasında olması tercih edilir. Sağlıklı olduğu ve göründüğü sürece çok önemli değildir.

Ayak modelliği

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak modelliği

Ayak Mankenliği Başvuru

4. Çıkıtısız ve geniş topuk yapısı

Topuk yapısının geniş olması ayağın güzel görünmesini sağlayacaktır. Topuk dışarı doğru değil örnekteki gibi düz olmalıdır.

Geniş topuk örneği:
Topuğun geniş olması hem ağırlığınızın ayak tabanına eşit dağılması için önemlidir hem de daha estetik görünür.

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak Modelliği Başvurusu

Ayak Mankenliği Başvuru

Ayak Modelliği Başvuru

Ayak Mankenliği Başvuru

Previous ArticleNext Article
Belgin Ajans Site Yöneticisi

4 Comments

 1. Merhaba, ben de ayak mankenliği yapmak istiyorum. Mecidiyeköy’de yaşoyorum, ayaklarım yüksek kavisli ve burada belirtilen kriterlere uyuyor.

  1. Ayak mankenliği ilanı başvuru formunu doldurabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında değerlendirme için sizden fotoğraflar istenecektir, eğer uygun görülürseniz 2-3 gün içinde çalışmaya başlayabilrisiniz.

 2. Ben ayak mankenliği kosununda deneyimli değilim ama, ilan detaylarınızı okudum. Açıkça beni tarif etmişsiniz 🙂 kendime güveniyorum. Hem yüksek kavisli hem de geniş topuklarım var. Düzenli olarak çalışabilir miyim? Hafta içi salı günü ve hafta sonu cumartesi günleri müsaitim.

  1. Ceyda Hanım,

   Ayak mankenliği için uygunsunuz. Lütfen başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Sizi en kısa süre içerisinde davet edeceğiz.

   Toplam 20 tane ayak mankenliği için model arıyoruz, şu anda 4 tane model ile çalışıyoruz. İlgilenen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.