Günlük İşler

Ayak Modeli Olmak

Ayak Modeli Olmak

Ayak Modeli Olmak

Ayak modeli / ayak mankeni olmak için öncelikle biçimli ayaklara sahip olmanız gerekiyor. Ayaklarınızın biçimli olması; kavislerinizin belirgin, parmaklarınızın sıralı ve düzgün olması demektir. Ayak modelliği yapmak için ayaklarınızın pedikürlü, bakımlı olması gerekir. Bazı projelerde belirli bir renk oje sürmeniz gerekirken bazen ojesiz doğal hali tercih edilebilmektedir.

Ayak Modeli İşleri Nelerdir?

Ayakkabı Modelliği, en çok bilinen ayak modeli işlerindendir. Bu alanda iş bulmak oldukça zordur ve çalışma şartları diğer modelliklere göre zordur. Ayakkabı katalog çekimlerinde yüzlerce ayakkabı giyip çıkarmanız gerekebilir. Genel olarak ücret 100 TL – 250 TL aralığındadır. Gün boyu çalışmanız gerekebilir.

Alternatif Ayak Modelliği; yurt dışında çok fazla talep gören bir ayak modelliği türüdür. boy ve kilodan bağımsız olarak biçimli ayaklara sahip adaylar alternatif ayak modelliğini tercih edebilirler. Ayaklara ilgi duyanlar için çekilen video klipler ve fotoğraf çekimlerinde yer alabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu çalışmalarda odak noktası ayaklardır, yüzünüz görünmez ve kişisel bilgileriniz yer almaz.

İdeal Ayak Modelliği Adayları – İdeal Ayak Yapısı

Tabanlarınız nasırlı da olsa ayak modelliği başvurusu yapabilirsiniz. Bazı durumlularda ayaklarınızın hafif nasırlı olması sizin için avantaj bile olabilir. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayağınızın topuk kısmı geniş ve hafif nasırlı ise bu sizi mükemmel bir ayak modeli adayı yapar. Buna benzer bir ayak yapınız varsa tereddütsüz başvuru yapabilirsiniz.

Ayak Modelliği Başvuru

Alternatif ayak modelliğinde ne tür çalışmalar yapılır?

Genellikle bu tür ayak modelliği işlerinde birini ayaklarınızla çiğnemeniz gerekebilir, bazı meyveleri çiğnemeniz gerekebilir, ya da ayaklarınızı birinin yüzünde tutmanız gerekebilir.

Ayak Modelliği İlanları için

 

 

Previous ArticleNext Article
Belgin Ajans Site Yöneticisi

3 Comments

  1. Ayak mankeni başvuru formunuzu doldurmak istiyorum, ama birkaç sorum olacak öncelikle: ödemeler nakit oalrak yapılıyor mu? Kabul edilirsem, ne zaman çalışmaya başlayabilirim. Haftada 1 defa düzenli olarak çalışmak istiyorum. Teşekkürler.

    1. Asiye Hanım,

      Ayak mankeni ilanına ilginiz için teşekkür ederiz. Sorularınızı kısaca cevaplayayım: Evet, tüm ödemeler nakit olarak aynı gün yapılır. Kabul edilirseniz haftada 1 defa düzenli olarak çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.