Günlük İşler

Ayak Modelliği

Ayak Modelliği Nedir?

Ayak modelliği part modelliğin bir parçasıdır. Part modelliğinde modeller, spesifik alanlara göre ayrılırlar, örneğin; ayak modelliği, el modelliği, bacak modelliği, dudak modelliği, yüz modelliği gibi. Ayak modeli olabilmek için modellerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayak modelliğinde aranan özellikler

Ayak modelliğinde uzmanlaşmak isteyen modellerin, en azından 4 farklı açıdan çekilmiş ayak fotoğrafı olmalıdır. Bunlardan bir tanese açık ayakkabıyla çekilmiş diğer 3’ü ise çıplak ayakla farklı açılardan çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar ayaklarınızın sağlıklı, bakımlı ve biçimli olduğunu açıklar nitelikte olmalıdır.

Ayak numarası

Ayak modelliğinde genellikle küçük numaralar (35-37) tercih edilmekle birlikte genel aralık 35-39 numara olarak düşünülebilir. Ayak numarası müşterinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Görünüş

Ayak modelliğinde, ayağın görünüşü çok önemlidir. Ayaklar yumuşak, düzgün bir tene sahip olmalı. Ayak parmakları biçimli olmalı, ayak derisinde damarlar çok belirgin olmamalı, kıl, kir ya da buna benzer görüntüyü bozacak şeyler olmamalıdır.

Ayak Mankenliği Ücret

Ayak mankenliği  için ödenen ücret yapılan işin ve ayaklarınızın güzelliği ile doğru orantılı olarak artacaktır. Her iş için aynı ücret ödenmemektedir, bazı işler 2 saat sürerken bir diğer iş gün boyu sürebilmektedir. Ama genelleme yapacak olursak 3-4 saatlik bir çalışma için 100 TL civarında ücret ödenebilmektedir.

Ayak Modelliği Örnek

Bayan ayak modelliği için ne tür çekimlerde işler vardır?

Ayak modelleri, ayakkabı markalarını katalog çekimlerinde, stok fotoğrafçıları ile, kişisel portfolyosunu oluşturan fotoğrafçılarla çalışabilirler.

Sitemizde şu anda aktif olarak 2 tane ayak mankenliği ,ilanı bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantı adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayak Modelliği Başvuru için Tıklayınız

Previous ArticleNext Article
Belgin Ajans Site Yöneticisi

16 Comments

 1. Ayak modelliği işi ile ilgileniyorum, daha önce ayak mankenliği yapmıştım. Yüksek kavisli ve 37 numara ayaklarım var.

  1. Sevda Hanım, ilginiz için teşekkür ederiz. Şu anda aktif iki adet ayak modelliği için ilanımız bulunmaktadır. Sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz ayak mankenliği işlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra uygun olduğunuz kararlaştırılırsa en geç 2-3 gün içinde davet edilirsiniz.

   Ayak Modelliği Başvuru Formu https://belginajans.com/basvuru-formu/

 2. Ben de part-time ayak modelliği için başvuru yapmak istiyorum. Ayak mankenliği için uygun ayaklara sahibim. Birazdan başvuru formunu dolduracağım. Üniversite öğrencisiyim, hafta içi ve hafta sonu part-time çalışabilirim.

  1. Özlem Hanım,

   Ayak modelliği başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayaklarınız uygunsa en geç 2-3 gün içerisinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Tuzla’da olmanız büyük avantaj, ulaşım sizin için oldukça kolay olacaktır.

 3. Ayak modelliği başvurusu yapmak istiyorum. Daha önce de yapmıştım. Üniversite öğrencisiyim ve part-time hafta içi ve hafta sonu çalışabilirim. Sadece bir defa mı çalışıyoruz, yoksa bu işin devamlılığı var mı? Ben uzun süreli çalışmayı tercih ederim.

  1. Kristina Hanım,
   Ayak modelliği ilanına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Bu sayfada bulunan başlantı adresinden ayak modelliği başvuru formuna erişebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Formu tamamlamak sadece 2-3 dakikanızı alacaktır. Uygun görüldüğünüz durumda, 2-3 gün içerisinde çalışma için davet edilirsiniz.

 4. Ayak modelliği için uygunum, part-time hafta içi ve hafta sonu çalışabilirim. İlanların birinde 3-4 saatlik çalışma için 100 TL verileceği yazıyor, bu doğru mu? Tam gün fuar hostesliği yapınca 60 TL veriyorlar. Ücretler aynı gün ödeniyor mu?

  1. Meltem Hanım,
   İlginiz için teşekkür ederiz. Sitemizdeki ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz, ayak modelliği için uygun görülürseniz en kısa sürede çalışmaya başlayabilirsiniz. Evet sitemizdeki part-time işler için ödemeler aynı gün ve nakit olarak ödenir. Ücret ilanda belirtildiği gibi 100 TL’dir

 5. Ayak modelliği için uygun olduğumu düşünüyorum, daha önce de yarı zamanlı olarak bu işi yapmıştım. Değerlendimeniz için bir tane fotoğraf ekliyorum. niversite öğrencisiyim, hem hafta içi hem de hafta sonu çalışabilirim. Ödemenin aynı gün ödenmesi yeterli benim için. Ortaklık ilanınızla da ilgileniyorum, haftada 3 gün gelebilirim.
  Ayak modelliği

  1. Büşra Hanım,

   Ayak modelliği ilanına gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Ayak modelliği için uygun görünüyorsunuz, lütfen ilgili formları doldurarak başvuru yapınız. Büyük ihtimalle sizinle çalışabiliriz. Ücret ilanda da belirtildiği gibi aynı gün nakit olarak ödeniyor. Ortaklık ilanı için de formu doldurabilirsiniz.
   Teşekkürler.

 6. Ayak modelliği işleri araştırırken sitenizi buldum, part-time çalışabileceğim bir iş arıyorum öğrenciyim. Ayaklarımın bu çalışmalar için uygun olduğunu düşünüyorum. Ödemelerin nakit yapılması benim için önemli, bu nedenle başvurumu birazdan yapacağım.

  1. Ben bu işte çalıştım, ödemeyi iş bitiminde alıyorsun. Çok efendi, kibar bir beyefendi ile çalışıyorsunuz, alışılmadık bir iş, ilk önce biraz tuhaf geliyor, ama10-15 dakika çiğneyince alışıyorsunuz. Haftada iki defa düzenli 3 saat gidiyorum. Bir arkadaşıma daha tavsiye ettim, o da kabul edildi, haftaya o da başlayacak. Denemeye değer, çok tabulu biri değilseniz, keyif bile alırsınız.

 7. Ben ilginç bir ayak modelliği işinde çalıştım, ayaklarımla bazı objeleri çiğnedim ve videoları çekildi.
  https://www.youtube.com/watch?v=0hs9HAwCN6w
  Buna benzerdi çalışma. hem keyif aldım hem de ödeme, haftada bir gün çalışıyorum. 150 TL ödeme alıyorum. Yeni modellik deneyimi yaşamak isteyen ve fırsatları değerlendirmek isteyenler için piyasada bir çok iş var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.