Günlük İşler

El Modelliği

El Modelliği Nedir?

El modelliği (mankeni) ayak mankenliği, yüz mankenliği gibi part modelliğin bir parçasıdır. Moda, reklam ya da benzer amaçlar için el modeli elinin amaca uygun olarak görsellerinin kaydedilmesi için poz verir.

El Modelliğinde Aranan Özellikler

El mankeni olmak için narin ve biçimli ellerin yanı sıra uzun ve düzgün parmak yapısı tercih nedenidir. Ayrıca el modellerinin elleri manikürlü ve bakımlı olmalıdır.

El Mankenleri Nerelerde İş bulabilir

El mankenleri; genellikle reklamcılık alanında iş bulabilirler, özellikleyiyecek içecek reklamlarında el modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Stok fotoğrafçıları da portfolyoları için sıklıkla el mankenleri ile birlikte çalışırlar.

El Modelliği Başvuru Formu

Previous ArticleNext Article
Belgin Ajans Site Yöneticisi

2 Comments

  1. El modelliği ve ayak mankenliği ile ilgileniyorum, ellerim özellikleoldukça güzel, parmaklarım nasın ve tırnak yapım da düzgün. Ayaklarım 35 numara ama biçimli, sanırım ayak mankenliği için ideal sayılabilir.

    1. Cansu Hanım,

      İlginiz için teşekkür ederiz. Hem ayak modelliği hem de ayak modelliği için ayrı ayrı başvuru yapabilirsiniz. Büyüklükten ziyade şekil önemli olduğu için ayaklarınızın 35 numara olması bir dezavantaj değil. İlgili ilanları başvuru sayfamızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.