Günlük İşler

Mankenlik Ajansları

Mankenlik Ajansları

Mankenlik Ajansları

Yüz modeli, manken ya da model olmak istiyorsanız mutlaka bir modellik ajansına başvuru yapmanız gerekir. Fotomodellik, mankenlik, yüz modelliği, ayak modelliği ve hatta fuar hostesliği gibi tüm modellik seçenekleri için bir modellik ajansına başvurmanız gerekir.

Mankenlik nedir?

Mankenlik; mankenin moda, reklam ya da başka bir amaç için objektifin karşısına geçerek sanatını icra etmesi olarak tanımlanabilir. Manken’e kısaca model de denilebilir.

Mankenlik Ajansları

Manken adaylarının ya da menkenlerin başvuru yaptığı ve çalışabilecekleri müşteriler ile aradaki iletişimi ve kordinasyonu sağlayan kurumlara mankenlik ajansı denir.

Manken olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Manken olmak için ilk öncelikle bir model ajansına başvuruda bulunmalısınız. Sonraki adım ise; kaliteli ve profesyonel fotoğraf portföyünüzü oluşturmak olmalıdır. Fotomodel’in profesyonel portföyü genellikle farklı fotoğrafçılarla çalıştıktan ve belirli bir deneyim elde ettikten sonra oluşur.

Mankenlik pozları

Çok kâti manken pozları olmamakla birlikte, konu ve amaca yönelik sonsuz sayıda poz çekilebilir.

Mankenlik Başvurusu

Mankenlik başvurusunu yaparken özenle çekilmiş kaliteli fotoğraflarınız olmalıdır. Aşağıdaki bağlantı adresinden sitemizdeki aktif olan iş ilanlarını görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Fotomodellik Başvuru

Fotomodellik Başvuru

Ayak Modelliği

Ayak mankenliği part modelliğin en karlı modellik türüdür. Hem mahremiyetinizi  (yüzünüz çekimlerde görünmez) korursunuz hem de düzenli çalışma fırsatı ile çalışabilirsiniz. Ayak mankenliği işinde ödemeler peşin olarak aynı gün ödenir. Biçimli ayak parmaklarınız ve geniş topuklarınız varsa siz mükemmel bir ayak modeli adayısınız demektir. Tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız, akşam saatlerinde de çalışabilirsiniz. Dileyen modeller hafta içi ve hafta sonu çalışabilirler. İşe kabul edildikten sonra çalışma sıklığınızı kendiniz belirleyebilirsiniz, isterseniz ayda 1 defa isterseniz ayda 12 defa çalışabilirsiniz. Ayak modelliği için ödenen ücret 200 TL – 300 TL civarındadır.

Ayak Modelliği Başvuru

Ayak Modelliği Başvuru Nakit Ödeme

Fotomodellik Mankenlik Başvuru

Previous ArticleNext Article
Belgin Ajans Site Yöneticisi

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.